Glavni cilj PiNA Terminala in projektov mobilnosti je omogočiti udeležencem pridobitev znanja, spretnosti in izkušenj, ki prinašajo dodano vrednost njihovemu izobraževanju ali delu doma.
TRAJANJE: Stalna dejavnost PiNE od leta 2012 naprej
PROJEKT PODPRT S STRANI/PROGRAMA: Erasmus+, Ključni ukrep 1
KLJUČNE BESEDE: MLADI, TERMINAL, MOBILNOST, ZAPOSLOVANJE, KLJUČNE KOMPETENCE
KONTAKTNA OSEBA: Ema Weixler / terminal@pina.si
OPIS PROJEKTA:
Mednarodno sodelovanje v okviru projektov učne mobilnosti
PiNA Terminal omogoča mednarodno učno mobilnost s ciljem spodbujanja posameznikov k večji mobilnosti, samostojnosti in razvoju lastnih potencialov ter kompetenc, ki so pomembne za napredek vseh vključenih udeležencev in predlagateljev na osebnem, socialno-izobraževalnem in poklicnem področju. S spodbujanjem vseživljenjskega učenja in razvijanja ključnih kompetenc PiNA Terminal tako mladim ponuja možnosti krepitve njihovega zaposlitvenega potenciala z neformalno pridobljenimi kompetencami.
Če imaš vprašanje ali želiš biti obveščen o mednarodnih aktivnostih, ki jih ponuja PiNA, piši na terminal@pina.si.
AKTIVNOSTI PROJEKTA:
PROGRAMI IN AKCIJE, V KATERIH LAHKO SODELUJETE:
Mednarodne mladinske izmenjave
Gre za skupen projekt dveh ali več organizacij iz različnih držav, ki omogoča obravnavo posamezne tematike v širšem evropskem kontekstu. Tematika vsake izmenjave je povezana s siceršnjimi vsebinami delovanja skupin mladih, ki sodelujejo v izmenjavi. Izmenjava predstavlja priložnost za spoznavanje dosedanjega dela teh skupin in razširja obzorja za njihovo nadaljnje delovanje. Ne glede na vsebino posamezne izmenjave pa se pričakuje, da ta omogoča medsebojno spoznavanje tako udeležencev kot tudi okolij, iz katerih prihajajo, njihovih razlik in podobnosti. Udeleženci izmenjave prenašajo svoja spoznanja in rezultate skupnega dela v lokalna okolja, v katerih živijo in delujejo. Učni proces v mladinskih izmenjavah se spodbuja z metodami neformalnega izobraževanja.
Usposabljanja in mreženje mladinskih delavcev in voditeljev
Akcija podpira poklicni razvoj mladinskih delavcev prek izvajanja aktivnosti, kot so mednarodni seminarji, usposabljanja dogodki za vzpostavljanje stikov, študijski obiski ali obiski na delovnem mestu v organizaciji v tujini, ki je aktivna na področju mladine.
Evropska solidarnostna enota (ESE)
Vsak projekt prostovoljstva vključuje vsaj tri akterje (pošiljajočo in gostiteljsko organizacijo ter prostovoljca) in ima vsaj dva namena: omogočiti prostovoljcu učne izkušnje, s katerimi razvija ali krepi svoje sposobnosti in znanje, ter delo, ki ga opravlja z namenom prispevati k razvoju gostiteljskega okolja. Vsebine in aktivnosti, v katerih sodeluje prostovoljec, so različne in odvisne od vsebine gostiteljske organizacije. Med najbolj priljubljenimi področji aktivnosti so zagotovo kultura, šport, civilna zaščita, varstvo okolja, dejavnosti učenja z otroki ali starejšimi občani itd. Projekti prostovoljstva lahko vključujejo tako programske kot partnerske države, namenjeni pa so mladim, ki so stari od 17 do 30 let. Prostovoljsko delo se opravlja za poln delovni čas, največ 12 mesecev v drugi državi EU ali zunaj nje. Po končanem projektu prostovoljci prejmejo potrdilo o opravljenem prostovoljskem delu v tujini (Youthpass).
LOGOTIPI:
FOTOGRAFIJE: