V enajsti epizodi se nam je pridružil norvežan Joakim Arnøy, ki deluje na področju mladinskega dela.
V tokratni epizodi smo se z Joakimom pogovarjali o uporabi zgodovine za refleksijo o aktualnem svetovnem dogajanju. Pojasnil nam je, kaj pomeni koncept ‘spominjanja’ (ang. rememberance) in kako ta koncept uporabiti pri razumevanju svetovnih konfliktov. Izpostavil je primerjavo preteklih vojn (in konteksta, v katerem so se zgodile) z današnjimi svetovnimi konflikti in primerjal vzroke ter ponavljajoče se vzorce, zaradi katerih lahko nastanejo konflikti.
Joakim je z nami delil tudi različne načine, kako lahko mladinski delavci uporabljajo spomin kot orodje pri svojem delu: z uporabo filmov, predmetov, obiskom lokalnega muzeja ipd. Prepričani smo, da boste našli nekaj koristnih napotkov za svoje delo.
Enajsto epizodo lahko poslušate na povezavi.
S podcastom želimo poglobiti razpravo in spodbujati k razmisleku o načinih inoviranja v mladinskem delu, izmenjevati ter vključevati znanja in dobre prakse mladinskih delavcev, ki razvijajo inovativne projekte ter promovirati digitalna orodja in metode v mladinskem delu. S tem želimo prispevati k močnejši mednarodni skupnosti na področju mladinskega dela.
Več o projektu FUTURE LABS: klik.