Na dogodku smo iskali rešitve za bolj solidarno družbo in skupaj z dijaki Srednje tehniške šole Koper, gimnazije Gian Rinaldo Carli Koper, PUM-O izobraževalnim centrom Memory in drugimi mladimi preživeli 4 ure, ki so nas popeljale od tega, kako je biti v čevljih nekoga drugega, do pogovorov o solidarnosti.
Mladi so na dogodku razmišljali o tem, kaj bi bile njihove sanje za Slovenijo in Evropo, če bi dalje razvijali solidarnost. Kot pomembne so izpostavili naslednje tematike: ekonomska solidarnost, doživljajski turizem (v nasprotju z masovnim turizmom in križarkami), skrb za okolje in univerzalni temeljni dohodek. Pomembno se jim zdi tudi ozaveščanje o različnih vrstah zasvojenosti, ureditev stanovanjske problematike in na koncu tudi to, da bi si ljudje med seboj večkrat prisluhnili.
Udeleženci dogodka menijo, da bi morali imeti več tovrstnih delavnic in medšolskih dogodkov za spodbujanje solidarnosti in si med seboj večkrat izmenjati znanja in izkušnje, s tem pa bi posledično tudi bolje sprejemali druge kulture oziroma drugačnost.
Na dogodku smo hkrati predstavili tudi možnosti, ki jih mladim ponuja program Evropska solidarnostna enota.
Fotografirala je ESE prostovoljka Alessia Nieddu. Fotogalerija dogodka je na voljo tukaj.