ČETRTEK, 7. JULIJ 2016
18.00
e-KAVARNA (KIDRIČEVA 43, KOPER)
E-tekstilije ali elektronske tekstilije (tudi pametna oblačila) je izraz za vrsto prevodnih tekstilnih izdelkov (blago, nit, …), v katere je moč vgraditi elektronske komponente in majhne računalnike (kot je npr. Arduino). Lynne Bruning bo na principu „show and tell“ predstavila delovanje ploščice za prototipiranje (breadboard), na katero bodo udeleženke/-ci sestavile/-i unikatno vezje iz LED lučk.
Po delavnici bo sledila predstavitev hekerskega tabora PIFcamp, ki se bo med 25. in 31. julijem zgodil v vasi Soča v dolini Trente.
Udeležba na delavnici je brezplačna, potekala pa bo v angleškem jeziku. Predhodno znanje ni potrebno, vabljene/-i nadobudneži/-ce vseh starosti!
Delavnica poteka v sodelovanju z Ljudmilo, laboratorijem za znanost in umetnost, Zavodom Projekt Atol in PiNO, podprli pa sta jo Ministrstvo za kulturo RS in JSKD.
O mentorici:
Lynne Bruning je mednarodno uveljavljena modna oblikovalka in ustvarjalka ter inovatorka na področju nosljive umetnosti, e-tekstilij in prilagodljivih tehnologij. Poznamo jo predvsem po seriji poučnih spletnih oddaj eTextile Lounge ter kot dolgoletno izvršno producentko legendarnega festivala Burning Man. V svojem delu združuje diplomo iz nevrofiziologije, magisterij iz arhitekture ter raznovrstne tekstilne prakse, ki so globoko zakoreninjene v njeni družinski zgodovini. Tako ustvarjalno združuje svetove znanosti, tekstilij, mode in tehnologije. Njene prepoznavne, inovativne in nagrajene rešitve v tkaninah prepoznavajo več kot zgolj kos blaga ter odpirajo vrata v razumevanje kompleksnejših tehnologij oblikovanja sodobnih interaktivnih površin.
PIFcamp:
PIFcamp se vrača na lanskoletno lokacijo v osrčju alpskega Triglavskega raja z namenom ponovne aktivacije hekerskega občestva. Tudi letos nadaljujejo s skupinskimi eksperimenti na presečišu DIY novomedijskih praks in kreativne uporabe sodobnih tehnologij s poudarkom na aktivnem soustvarjanju projektov in prosti distribucije znanja, idej in izkušenj za vključujočo in opolnomočeno tehnološko družbo in boljši jutri. PIFcamp tudi letos spodbuja razvoj projektov s področja e-tekstilij in nosljive elektronike, bio-umetnosti, naredi-sam elektronike, računalniških umetnosti, citizen science ter odprtokodne programske in strojne opreme, ki se na kakršenkoli način povezujejo z lokalnim alpskim svetom, predvsem pa stremi k igrivemu povezovanju in odkrivanju novih ustvarjalnih pristopov znotraj sodobne hekerske skupnosti.
FACEBOOK DOGODEK: klik