Prva edicija festivala In\VisibleCities se tako trenutno pripravlja na nadaljnje aktivnosti v Londonu (VB), Njimegnu (NZ), Ljubljani, Kopru in v Puli (HR), za seboj pa je pustila inspiracijo in ideološko sled v smeri reflektiranja o preteklosti, vojni, sobivanju in mejah.
Sodelovanje med ustvarjalci, različnimi strokovnjaki in prebivalci mest je namreč rodilo umetnine, aplikacije, video in avdio zemljevide ter fotografske in video arhive, s pomočjo katerih se je skozi nove tehnologije reintepretiralo mestne površine in prostore.
Mednarodnemu občinstvu so se predstavili tudi umetniki iz Slovenije:
Andrej Koruza in Jesusonecstasy (Mitja Cerkvenik): Premierna predstavitev intermedijskega mozaika Drobilec realnosti. Instalacijo je producirala PiNA in je finančno podprta s strani Ministrstva za kulturo RS;
IZLAND (Gašper Milkovič-Biloslav in Marko Vivoda) in Jesusonecstasy (Mitja Cerkvenik): Soundlighter, interaktivna zvočna instalacija;
Eva Sajovic, v sodelovanju z Roberto Battiston in Mašo Lancner: Age of plenty, avdio-vizualna instalacija.
Festival pa se je zaključil z intermedijskim performansom Marka Batiste in Boštjana Čadeža: Časovni diagrami. Performans je producirala Aksioma, gostovanje pa je podprlo Ministrstvo za kulturo RS.
PiNA je, kot partner projekta, skrbela tudi za multimedijsko produkcijo na festivalu ter pripravila usposabljanje za prostovoljce o upravljanju kulturnih dogodkov in učinkovitemu komuniciranju na družbenih omrežjih.
Več o festivalu In\Visible Cities: www.invisiblecities.eu / Facebook / Twitter / Instagram.
Foto galerija festivala: tukaj