Gostiteljska organizacija: Campaign for Change Nepal (CCN)
Trajanje prostovoljne službe: 1. marec 2016–31. julij 2016
Starost: od 23-30 let
Lokacija: Kathmandu, Nepal
Glavne aktivnosti: V obdobju petih mesecev bodo prostovoljci načrtovali in organizirali javne vrtnarske aktivnosti/delavnice in skrbeli za urbani vrt, delo pa bo osredotočeno na vključevanje mladih z manj priložnostmi. V lokalne aktivnosti in delavnice bodo tako vključili vsaj 100 mladih in otrok z manj priložnostmi. Iz vsake tedenske aktivnosti bodo EVS prostovoljci zbirali in pisali vsebino za t. i. Open Educational Resource (OER).
Projekt je sofinanciran iz programa Erasmus+. Udeležba na EVS je za prostovoljca brezplačna. Med svojim bivanjem v tujini ima prostovoljec/-ka urejeno nastanitev, zdravstveno zavarovanje, podporo pri razumevanju jezika, prevoze na delo in prehrano, upravičen/-a pa je tudi do mesečnega dodatka (žepnine) in povračila potnih stroškov.
Poleg tega, da je v materialnem smislu za prostovoljca poskrbljeno, EVS mladim omogoča predvsem neformalno izobraževanje in življenjsko izkušnjo v mednarodnem okolju, ki nadgrajuje poklicne veščine in kompetence prostovoljca, in tako prispeva k njegovi zaposljivosti. Pri prostovoljcih povečuje občutek solidarnosti, razvija njihove družbene veščine in spodbuja aktivno vključevanje v družbo.
Več informacij o EVS v Nepalu: KLIK
Zainteresirani/-e pošljite izpolnjeno prijavnico in svoj CV v angleškem jeziku na terminal@pina.si do vključno torka 1. decembra 2015. V zadevi e-sporočila napišite “EVS v Nepalu (PLACE)”.
V sklopu projekta bomo v kratkem razpisali mesta za EVS tudi za Indijo.
O projektu Planting Cities – PLACE (Mesta sajenja):
Projekt se ukvarja s področjem trajnostnega družbenega razvoja in z vključevanjem mladih z manj priložnostmi, pri čemer izhaja iz izzivov, s katerimi se soočamo v sodobni družbi; pomanjkanje socialne vključenosti v urbanih skupnostih, pomanjkanje aktivne udeležbe mladih v družbi, prevladujoče nezdrave vedenjske in prehranjevalne navade ljudi, izguba stika z naravo. Namen projektnih aktivnosti je s pomočjo inovativnih oblik uporabe urbanih vrtov spodbujati razvoj lokalne skupnosti, ki temelji na načelu vključujoče, trajnostno naravnane in enakopravne družbe.