V četrti epizodi gostimo Stephana Schölzela, mladinskega delavca, ki uporablja video igre kot sredstvo za pogovor z mladimi. Kot pravi, se lahko z uporabo iger seznanimo z njihovimi zanimanji. Čeprav ljudje video igre pogosto kritizirajo zaradi odsotnosti, ki jih te lahko povzročijo pri mladih, pa ne gre zanikati njihovega potenciala za povezovanje z mladimi. Z njihovo uporabo se lahko dotaknemo tematik, s katerimi se lahko bolje povežemo z mladimi, izboljšamo socialne veščine v povezavi z empatijo in še veliko več.
V podcastu so izpostavljeni primeri uporabe video iger kot sredstva za učenje in primeri življenjskih situacij, kjer so bile igre uporabljene za pogovor o pomembnih tematikah, kot je na primer spolna raznolikost.
Spletna stran z viri, ki je omenjena v podcastu, je v nemščini. Pomagate si lahko z googlovim prevodom.
S podcastom želimo poglobiti razpravo in spodbujati k razmisleku o načinih inoviranja v mladinskem delu, izmenjevati ter vključevati znanja in dobre prakse mladinskih delavcev, ki razvijajo inovativne projekte ter promovirati digitalna orodja in metode v mladinskem delu. S tem želimo prispevati k močnejši mednarodni skupnosti na področju mladinskega dela.
Četrto epizodo lahko poslušate na povezavi.
Več o projektu FUTURE LABS: klik.
Naložbo sofinancirata Republika Slovenija in Evropska unija iz Evropskega socialnega sklada.