Mednarodni festival In\visible cities, namenjen raziskovanju odnosov med vidnimi in nevidnimi urbanimi prostori s pomočjo digitalne umetnosti, multimedije in interaktivnosti, bo letos v znamenju posledic po katastrofi in 40. obletnice potresa v Furlaniji.
Skupaj 48 instalacij, delavnic, razstav, gledaliških in plesnih performansov, knjižnih predstavitev, okroglih miz, vodenih ogledov z umetniki/-cami bo zaznamovalo drugo edicijo mednarodnega festivala, ki v organizaciji Associazione 47|04 iz Gorice ter v partnerstvu s Pokrajino Gorica, društvi Lucide (Gorica), Hommelette (Trst) in PiNA (Koper) ter Združenjem Zona (Poreč) letos ponuja refleksijo na temo Po katastrofi: mesta, spremembe, spomin. Sodelujoči iz vse Evrope bodo tako ponudili različne interpretacije posledic na okolje in reakcij ljudi na naravne katastrofe, med katerimi bo posebna pozornost namenjena 40. obletnici potresa v Furlaniji, ki je pustil pomemben pečat na okolje in ljudi, ki so bili ob tem prizadeti.
Izmed slovenskih umetnikov se bo letos predstavil Luka Prinčič z avdio-vizualno kompozicijo Razpoke vmesnika III – Silicij (produkcija: Emanat / koprodukcija: Slovenska kinoteka in PiNA / finančno podrto s strani MOL, Ministrstva za kulturo in JSKD). Performans bo na sporedu v sredo, 25. maja, v Galeriji Bombi v Gorici, z začetkom ob 23.00.
Festival sofinancirajo Avtonomna pokrajina Furlanija Julijska-Krajina, Občina Gorica, Gospodarska zbornica Gorica, s podporo Acegas-Aps-Amga.
VEČ O IN\VISIBLE CITIES 2016: spletno mesto / Facebook / Twitter / YouTube / Instagram
O FESTIVALU IN\VISIBLECITIES:
Ideja za tovrstni festival izhaja iz živahnosti in kompozicijsko zanimivih mest, ki so v procesu neprestanega spreminjanja svojih prostorov, ki tvorijo bogat vizualni, zvočni in tipen mozaik. Prebivalci mest v njih živijo ter ustvarjajo odnose in konflikte, tako med in v odnosu do urbanih prostorov. Nove tehnologije ponujajo pester nabor pristopov, ki omogočajo raziskovanje (ne)vidnih elementov mesta, njegove zgodovine, številnih zgodb različnih skupnosti ter socialne in ekonomske odnose med njegovimi prebivalci. Namen festivala je tako evropske umetnike spodbuditi k reinterpretaciji in transformaciji mest ter raziskati možnosti, ki jih ponujajo splet, multimedija in interaktivne tehnologije za promocijo in razvoj urbanih prostorov.
Na lanski festivalski ediciji so se izmed slovenskih ustvarjalk in ustvarjalcev mednarodnemu občinstvu predstavili Andrej Koruza in jesusonecstasy z intermedijskim mozaikom Drobilec realnosti, Izland in jesusonecstasy z interaktivno zvočno instalacijo Soundlighter, Eva Sajovic z avdio-vizualno instalacijo Age of plenty ter Marko Batista in Boštjan Čadež z intermedijskim performansom Časovni diagrami.
IN\VISIBLECITIES 2015: FOTO GALERIJA / PROMO VIDEO