Na PiNI so prepoznali, da je uspešna vzpostavitev medkulturnega dialoga izjemnega pomena za politično, socialno, kulturno in ekonomsko integracijo priseljencev, saj spodbuja enakopravnost, spoštovanje ter upoštevanje človekovih pravic vseh posameznikov.
Skozi organiziranje središča medkulturnega dialoga v Kopru bodo informirali priseljence o ključnih področjih za njihovo vključitev v lokalno okolje, vzpostavljali partnerstva in povezovali ključne akterje, usposobili posameznike in posameznice za prostovoljno delo s priseljenci, krepili podporno okolje za vključevanje priseljencev v lokalno okolje, spodbujali proaktivno sodelovanje priseljencev z lokalnim prebivalstvom ter ustvarjali pozitivno podobo priseljencev v javnosti.
Središče za medkulturni dialog bodo sestavljale tri enote: informacijska točka, Mrežni center in točka dialoga.
V prostorih informativne točke bodo priseljenci dobili koristne informacije, vezane za njihovo vključevanje v lokalno okolje (izobraževanje, zdravstvo, jezikovni tečaji in podobno), poleg tega bo točka izvajala terenske informativne predstavitve, brezplačno pravno svetovanje in informativno-kulturne vodene oglede po obalnih mestih.
V okviru Mrežnega centra bodo krepili sodelovanje organizacij in institucij za vključevanje tujcev v lokalno okolje ter prostovoljstvo. Organizirali bodo tudi skupni spoznavni dogodek krajanov in priseljencev, skupni posvet in mednarodno srečanje organizacij za vključevanje tujcev v družbo.
Vzpostavili bodo tudi točko dialoga, ki bo središče proaktivnega delovanja in sodelovanja priseljencev z lokalnim prebivalstvom skozi kulturne aktivnosti.
Vse aktivnosti bo spremljala medijska kampanja »Podaj mi roko,« ki bo imela poudarek na pripovedovanju življenjskih zgodb priseljencev.
Več informacij o projektu je na voljo na povezavi.
Foto: Visualhunt