Zaključno srečanje je bilo namenjeno poročanju projektnih partnerjev o izvedeni Evropski prostovoljski službi (EVS) in o izvedenih lokalnih aktivnostih projekta. Gostujoča organizacija CCN iz Katmanduja je v sodelovanju s partnerji in z mednarodnim kólidžem Xavier, poleg pregleda projektnih nalog, organizirala tudi mednarodno konferenco, namenjeno seznanjanju mladih in drugih deležnikov z mobilnostnimi aktivnostmi (EVS, mladinske izmenjave, usposabljanja za mladinske delavce) in drugimi priložnostmi, ki jih ponuja program Erasmus+.
Glavni rezultat projekta, ki je trenutno še v fazi zaključevanja, bo zbirka izobraževalnih informacij o dobrih praksah na področju urbanega vrtnarjenja po svetu in mladinskega dela, ki bo objavljena tudi na portalu Open Education Europa.
V sklopu projekta Planting Cities – PLACE je PiNA v letu 2016 pet mesecev gostila štiri EVS prostovoljce iz Indije, Kitajske in Nepala, s katerimi je izvedla številne delavnice in delovne akcije na področju urbanega vrtnarjenja, recikliranja (npr. Vertikalno vrtnarjenje in recikliranje ter Vertikalni vrt v paleti) ter zdravega načina življenja. Istočasno je v sklopu projekta Evropsko prostovoljsko službo (EVS) šest slovenskih prostovoljcev izvajalo v Indiji in na Kitajskem. Poleg tega smo na mednarodno usposabljanje na Sicilijo poslali šest slovenskih mladinskih delavk in delavcev.
VEČ O PROJEKTU Planting Cities – PLACE (Mesta sajenja):
Projekt se ukvarja s področjem trajnostnega družbenega razvoja in z vključevanjem mladih z manj priložnostmi, pri čemer izhaja iz izzivov, s katerimi se soočamo v sodobni družbi; pomanjkanje socialne vključenosti v urbanih skupnostih, pomanjkanje aktivne udeležbe mladih v družbi, prevladujoče nezdrave vedenjske in prehranjevalne navade ljudi, izguba stika z naravo. Namen projektnih aktivnosti je s pomočjo inovativnih oblik uporabe urbanih vrtov spodbujati razvoj lokalne skupnosti, ki temelji na načelu vključujoče, trajnostno naravnane in enakopravne družbe.