PETEK, 18. DECEMBER 2015 / 10.00–12.00 / FHŠ UP (MAESTRAL 1, TITOV TRG 5, KOPER)
OKROGLA MIZA: PODJETNE, IZOBRAŽENE IN DEJAVNE PRISELJENKE, PRISELJENCI MED NAMI
Sodelujoče/-i na okrogli mizi:
Arbnore Avdylaj, priseljena s Kosova, študentka FDV, prostovoljka pri Društvu za Združene narode za Slovenijo
Dijana Harčević Ćatić, priseljena iz Bosne in Hercegovine, magistrantka zgodovine, učiteljica bosanskega jezika
dr. Irina Makarova Tominec, priseljena iz Rusije, dr. jezikoslovja, Fakulteta za humanistične študije Univerze na Primorskem
Ivona Novosel Dončić, priseljena iz Srbije, študentka menedžmenta, podjetnica, lastnica trgovine I & M, vodja Zavoda Koper Otok
Ji Rongqiang – Chang, priseljen s Kitajske, podjetnik, lastnik restavracije Chang
Tađedin Saliji, priseljen iz Makedonije, podjetnik, lastnik slaščičarne Jadran pri Ekremu, originalna slaščica izolanka.
Gostje bodo predstavili, kako s svojim znanjem in delovanjem prispevajo h gospodarskemu in kulturnemu razvoju svojega lokalnega in širšega prostora. Razkrili nam bodo nekaj svojih izseljensko-priseljenskih izkušenj ter s katerimi izzivi so se srečevali pri vključevanju v slovensko družbo, kako je živeti z (vsaj) dvema jezikoma in v (vsaj) dveh družbah, kulturah (vabilo).
Okroglo mizo bo povezovala dr. Marijanca Ajša Vižintin (Medkulturni inštitut).
PETEK, 18. DECEMBER 2015 / 9.00–13.00 / AVLA PALAČE ARMERIJA (TITOV TRG 4, KOPER)
ŽIVA KNJIŽNICA NA TEMO MIGRACIJ
Živa knjižnica je sredstvo, s katerim preko inovativne metode aktivnega dialoga ozaveščamo in izobražujemo o človeških vrednotah, človekovih pravicah in spodbujamo razpravo o predsodkih. Knjižni katalog bo obsegal priseljenke in priseljence, rojene izven držav Evropske unije.
Dogodek bo pospremljen s fotografsko razstavo portretov navdihujočih migrantskih zgodb (za ogled razstave kliknite tukaj).
Organizirata ga Oddelek za uporabno jezikoslovje in Oddelek za slovenistiko FHŠ UP, v sodelovanju s PiNO in Medkulturnim inštitutom.
Dogodek v Kopru je del cikla ozaveščevalnih dogodkov po vsej Sloveniji (več informacij tukaj), ki od 14. do 20. decembra potekajo z namenom dviga ozaveščenosti o pozitivnem doprinosu vključevanja migrantk in migrantov v slovensko družbo ter prispevanju k razvoju medkulturne občutljivosti.
SPREMLJAJTE DOGAJANJE NA Facebooku!
O projektu VSI SMO MIGRANTI:
Projekt za Ministrstvo za notranje zadeve izvaja Kulturno izobraževalno društvo PiNA, v partnerstvu z Medkulturnim inštitutom za vključujoče izobraževanje, raziskovanje in sodelovanje, ter v sodelovanju z Avanta Largo, Zavodom za družbeno komuniciranje.
Projekt VSI SMO MIGRANTI sofinancira Evropska unija iz sredstev Sklada za azil, migracije in vključevanje.